Menderes/İzmir

ITOB OSB 10024 sokak No : 5

Telefon

0232 239 29 74-75
Fax: 0232 239 29 54

Mail

info@protekkimya.com.tr

PROTEK KUVARS 200 GRİ

Kuvars Agregalı Toz Yüzey Sertleştirici                                

Çimento, sert kuvars agrega, kimyasal katkılardan oluşan aşınmaya dayanıklı toz yüzey sertleştiricidir.

  Pdf döküman indir

 • Taze beton üzerine elle veya makine ile serpilerek kullanılır.
 • Tozumaya karşı direnç sağlar.
 • Aşınmaya karşı daha dayanıklıdır.
 • Darbelere karşı daha dayanıklıdır.
 • Betonun durabilitesini arttırır.
 • Betonun geçirimsizliğini arttırır.

      

 • İç ve dış mekânlarda,
 • Zeminin orta ve ağır yüklere maruz kaldığı uygulamalarda,
 • Fabrikalar, tersaneler, yükleme rampaları, depolarda,
 • Garaj, otopark, oto yıkama alanlarında,
 • Helikopter ve uçak pistlerinde, uçak hangarlarında kullanılır.
 • Diğer tüm uygulama yüzeyleri için bize danışınız.

UYGULAMA TALİMATI:

Uygulama yapılacak alanın taşıyıcı betonu en az C25 sınıfında olmalıdır. Taze betonun yüzeyi tepsi perdahı ile perdahlanmalı, tahta mala ile düzeltilmiş olmalıdır. Serpme işlemine, ortam ve hava koşullarına göre, beton üzerine çıkıldığında, 0,5 – 1,5 cm derinliğinde ayak izi kalacak kadar sertleştikten sonra geçilmelidir. Malzeme yüzeye öbekler halinde bırakılmamalı, mümkün olduğu kadar homojen dağılım sağlanmalıdır. Ayrıca ürün içindeki agregaların ayrışmaması için uzak mesafelere serpme yapılmamalıdır. Bu işlem elle veya özel serpme

ekipmanları ile yapılabilir. Serpilen malzemenin betonun suyunu çekerek renk değiştirmesi beklenmeli ve tepsi perdahı ile sıkıştırılarak beton ile bütünleşmesi sağlamalıdır. İstenilen parlaklık elde edilene kadar bıçak perdahına geçilir bu işlem sürdürülür

 

Kürleme: Uygulamadan sonra betonun kürlenmesi için PROTEK kür malzemeleri kullanılmalıdır.

Derz Kesme: Beton döküldükten sonra en geç 2 - 3 gün içinde derz kesme işlemi yapılmalıdır. Derz boşluklarının içerisine derz dolgu fitili yerleştirildikten sonra kalan boşluklar uygun ürünler ile doldurulmalıdır.

 

 

UYGULAMA KOŞULLARI:

Ortam sıcaklığı +5°C ile +30°C arasında olmalıdır. Çok nemli ve/veya çok sıcak havalarda uygulama yapmaktan kaçınılmalıdır. Donmuş, erimekte olan veya 24 saat içerisinde yağmur veya don tehlikesi olan yüzeylerde uygulanmamalıdır.

TÜKETİM MİKTARI:

~ 5 kg/m²

Not: Verilen sarfiyat değerleri yaklaşık değerler olup, uygulama yüzeyin alanı ve uygulama kalınlığına göre değişiklik gösterebilir.

 

AMBALAJ:

25 kg’lık kraft torba

 

DEPOLAMA ve RAF ÖMRÜ:

Kuru ve serin ortamda (+80C üzerindeki sıcaklıklarda), orijinal ambalajında açılmamış olarak depolayınız. Güneşte bırakmayınız ve dondan koruyunuz. 12 ay raf ömrü vardır.

Uygulama sırasında katı veya sıvı madde tüketmeyiniz ve sigara içmeyiniz. Koruyucu eldiven, gözlük ve elbise kullanınız. Göz ve deri temasından kaçınınız.  Deri teması halinde bol su ve sabun ile yıkayınız. Göz teması halinde bol su ile yıkayınız ve hemen bir doktora başvurunuz. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. Yutmayınız, boş ambalajları gıda maddesi ve içme suyu depolamak amacı ile kullanmayınız.

tr_TRTurkish