Мендерес/Измир

ITOB OSB 10005 Сокак №8, 35470 /
ИТОБ OSB 10024 ул.№:5

телефон

0232 239 29 74-75
Факс: 0232 239 29 54

Почта

info@protekkimya.com.tr

ПРОТЕК КВАРЦ 200 СЕРЫЙ

Отвердитель поверхности порошкового кварцевого заполнителя                                

Çimento, sert kuvars agrega, kimyasal katkılardan oluşan aşınmaya dayanıklı toz yüzey sertleştiricidir.

  Скачать PDF-документ

 • Taze beton üzerine elle veya makine ile serpilerek kullanılır.
 • Tozumaya karşı direnç sağlar.
 • Aşınmaya karşı daha dayanıklıdır.
 • Darbelere karşı daha dayanıklıdır.
 • Betonun durabilitesini arttırır.
 • Betonun geçirimsizliğini arttırır.

      

 • В помещении и на открытом воздухе,
 • Zeminin orta ve ağır yüklere maruz kaldığı uygulamalarda,
 • Fabrikalar, tersaneler, yükleme rampaları, depolarda,
 • Garaj, otopark, oto yıkama alanlarında,
 • Helikopter ve uçak pistlerinde, uçak hangarlarında kullanılır.
 • Diğer tüm uygulama yüzeyleri için bize danışınız.

ИНСТРУКЦИЯ ПО ПРИМЕНЕНИЮ:

Uygulama yapılacak alanın taşıyıcı betonu en az C25 sınıfında olmalıdır. Taze betonun yüzeyi tepsi perdahı ile perdahlanmalı, tahta mala ile düzeltilmiş olmalıdır. Serpme işlemine, ortam ve hava koşullarına göre, beton üzerine çıkıldığında, 0,5 – 1,5 cm derinliğinde ayak izi kalacak kadar sertleştikten sonra geçilmelidir. Malzeme yüzeye öbekler halinde bırakılmamalı, mümkün olduğu kadar homojen dağılım sağlanmalıdır. Ayrıca ürün içindeki agregaların ayrışmaması için uzak mesafelere serpme yapılmamalıdır. Bu işlem elle veya özel serpme

ekipmanları ile yapılabilir. Serpilen malzemenin betonun suyunu çekerek renk değiştirmesi beklenmeli ve tepsi perdahı ile sıkıştırılarak beton ile bütünleşmesi sağlamalıdır. İstenilen parlaklık elde edilene kadar bıçak perdahına geçilir bu işlem sürdürülür

 

Kürleme: Uygulamadan sonra betonun kürlenmesi için PROTEK kür malzemeleri kullanılmalıdır.

Derz Kesme: Beton döküldükten sonra en geç 2 - 3 gün içinde derz kesme işlemi yapılmalıdır. Derz boşluklarının içerisine derz dolgu fitili yerleştirildikten sonra kalan boşluklar uygun ürünler ile doldurulmalıdır.

 

 

УСЛОВИЯ ПРИМЕНЕНИЯ:

Температура окружающей среды должна находиться в пределах от +5°C до +30°C. Следует избегать применения в очень влажную и/или очень жаркую погоду. Его не следует наносить на замерзшие, тающие или подверженные риску дождя или мороза поверхности в течение 24 часов.

ОБЪЕМ РАСХОДА:

~ 5 kg/m²

Примечание. Указанные значения расхода являются приблизительными и могут варьироваться в зависимости от площади поверхности нанесения и толщины нанесения.

 

УПАКОВКА:

крафт-мешок 25 кг.

 

ХРАНЕНИЕ И СРОК ГОДНОСТИ:

Хранить в сухом и прохладном месте (при температуре выше +80°С), в невскрытой оригинальной упаковке. Не оставлять на солнце и беречь от мороза. Срок годности у него 12 месяцев.

Не употребляйте твердые или жидкие вещества и не курите во время нанесения. Используйте защитные перчатки, очки и одежду. Избегайте контакта с глазами и кожей. При попадании на кожу промыть большим количеством воды с мылом. При попадании в глаза промыть большим количеством воды и немедленно обратиться к врачу. Храните в недоступном для детей месте. Не глотать, не использовать пустые упаковки для хранения пищевых продуктов и питьевой воды.

ru_RURussian