Menderes/İzmir

Şube: ITOB OSB 10024 sokak No : 5
Merkez: ITOB OSB 10005 Sokak No :8

Telefon

0232 239 29 74-75
Fax: 0232 239 29 54

Mail

info@protekkimya.com.tr

PRO LATEKS 021

PROTEK-LATEKS 021

HARÇ İÇİN SU GEÇİRİMSİZLİK VE YAPIŞTIRMA KATKISI

iyi bir yapışma ve su geçirimsizlik istenen yerlerde çimento harçlarına katılan,sıvı harç ve sıva katkısıdır.

  Pdf döküman indir

• İnce tabaka tamir harçları
• Sıva
• Döşeme şapları
• Beton tamir harçları(kaba ve ince sıvalarda)
• Seramik yapıştırma harçları
• Aşınma dayanımlı kaplamalar

Yüzey Hazirlama:
PROTEK-LATEKS 021 ile uygulanacak yüzeyler nemli olmalıdır. Nemlendirme işlemi uygulamaya başlanmadan 24 saat önce ve 2 saat önce; yüzey suyla tam olarak doyurularak yapılır. Yüzeylerde su birikintisi oluşmamalıdır. Yüzeyler temiz ve gevşek parçacıklardan arındırılmış olmalıdır. Yağ, kir, boya, çimento şerbeti, pas, tuz kusması gibi aderansı azaltacak tabakalar uygulamadan önce tam olarak temizlenmelidir.

• Ambalaj: 6 ,20,30 kg plastik bidon ve 200 kg plastik varil veya 1000 kg konteynır
• Görünüm / Renk: Beyaz /Likit
• Kimyasal yapı: sitren akrilik emülsiyon
• Raf Ömrü: PROTEK-LATEKS 021 hasar görmemiş, orjinal, açılmamış ambalajda ve depolama koşullarına uyulduğu takdirde; üretim tarihinden itibaren 12 ay kullanıma uygundur.
• Yoğunluk:1,020 ± 0,01 kg/l (+20°C ‘de)

PROTEK-LATEKS 021 ile uygulanacak yüzeyler nemli olmalıdır. Nemlendirme işlemi uygulamaya başlanmadan 24 saat önce ve 2 saat önce; yüzey suyla tam olarak doyurularak yapılır. Yüzeylerde su birikintisi oluşmamalıdır. Yüzeyler temiz ve gevşek parçacıklardan arındırılmış olmalıdır. Yağ, kir, boya, çimento şerbeti, pas, tuz kusması gibi aderansı azaltacak tabakalar uygulamadan önce tam olarak temizlenmelidir.
Şaplarda Astar (Eski Beton-Yeni Beton astarı):
1 ölçek çimento ve 3 ölçek dişli kum(yaklaşık 0-3 mm dişli) kuru halde karıştırılır. Hazırlanan toz karışıma 1 ölçek PROTEK-LATEKS 021 ve 3 ölçek su ile elde edilen sıvı karışımı ilave edilir ve sürülebilir kıvama gelene kadar karıştırılır. Hazırlanan harç nemlendirilmiş yüzeylere sert bir fırça ile yedirilir ve kurumasına imkan verilmeden üzerine şap atılır.Hazırlanan karışım, fırça ile yaklaşık12 saat önce neme doyurulmuş (ıslatılmış) yüzey üzerine 2 mm kalınlık olacak şekilde uygulanır. Karışım kurumadan yeni beton veya şap yerleştirilmeli ve karışımın kurumasına izin verilmemelidir. Karışımın, yüzeyde, kuruması halinde, aderans arttırıcı özelliğini kaybedeceği için, karışım yeni beton veya şap veya çimento esaslı tamir harcı uygulaması öncesi tekrar uygulanmalıdır. Yukarıda tarif edilen uygulama sonrası yüzeyde çekme dayanımı 1,5 Mpa üzerine taşınacaktır.
Şap Yapımı (Daire Şapı):
1 ölçek çimento ve 3-4 ölçek dişli kum kuru halde karıştırılır. Hazırlanan toz karışıma 1 ölçek PROTEK-LATEKS 021 ve 3 ölçek su ile elde edilen sıvı karışımı ilave edilir ve akışkan kıvama gelene kadar karıştırılır. Hazırlanan harç mala veya takoz fırça yardımı ile astar yüzeye uygulandıktan sonra astarın kurumasına izin verilmeden hazırlanan PROTEK-LATEKS 021 şap karışımı yerleştirilmelidir.
Endüstriyel Zeminlerde Şap Yapımı;
Uygun dane büyüklüğündeki 1 m³ Agrega, en az 475 kg çimento, 200 kg su,4 kg PROTEK-LATEKS 021 ve 8 kg PROJET 022 ‘İ karıştırınız.Astar zemine uygulanır.Uygulanan astarın kurumasına izin verilmeden (wet on wet)PROTEK-LATEKS 021 harç uygulanmalıdır.İçerindeki PROJET 022 hızlı prizlenmeyi ve hızlı kurumayı sağlar.
Serpme Harçlarında:
Serpme Harcı İmalatında: 1 ölçek çimento ve 3-4 ölçek dişli kum kuru halde karıştırılır. Hazırlanan toz karışıma 1 ölçek PROTEK-LATEKS 021 ve 3 ölçek su ile elde edilen sıvı karışımı ilave edilir ve akışkan kıvama gelene kadar karıştırılır. 12 saat önce ıslatılarak neme doygun hale getirilen yüzeye serpme yolu ile uygulanır ve 24 saat kuruması beklenir. Bir sonraki uygulamadan önce(sıva ya da seramik yapıştırıcı) yüzey tekrar ıslatılarak nemlendirilir, daha sonra uygulama yapılır. Serpme harcı görünen yüzeyin %50’sini örtecek yoğunlukta olmalıdır.
Önemli: Uygulamanın hızlı kurumasının gerekli olduğu durumlarda, tüm karışımlarda PROJET 022 kullanılması önerilmektedir.1ölçek PROTEK-LATEKS 021 için önerilen PROJET 022 miktarı 2 ölçektir.
Ekipmanların Temizliği: Uygulamadan hemen sonra su ile temizleyiniz.

tr_TRTurkish