Menderes/İzmir

ITOB OSB 10005 Sokak No :8, 35470

Mail

info@protekkimya.com.tr

PRO-JET 022 T

PRO JET 022 T

Betonun karma suyunu yüksek oranda azaltarak erken ve son dayanımları artıran veya aynı miktarda su ile betona yüksek oranda akışkanlık kazandıran süper akışkanlaştırıcı beton katkısıdır.

  Pdf döküman indir

• Temel ,döşeme,perde,kolon ve kiriş betonlarında
• İnce,sık donatılı beton elamanların imalatında
• Prefabrik beton elemanlarının üretiminde
• Köprü ve konsollarda
• Ön gerilmeli beton imalatında
• Erken kalıp alınması veya hızlı yükleme yapılması gereken yerlerde
• Soğuk havalarda erken yüksek dayanım istenen betonun dökümünde

Sarfiyat/Dozaj: Betonda istenilen performansa bağlı olarak dozunun %8-3,0 aralığında(100 kg bağlayıcı için 800-300 gr ) kullanılır. Optimum katkı dozu , kullanılan bağlayıcı ve agrega kalitesi , su /bağlayıcı oranına göre belirlenir.Bu yüzden ön deneme karışımları yapılarak tespit edilmesi önerilir.

Depolama Koşulları/Raf Ömrü
Orijinal,açılmamış ve hasar görmemiş ambalajlarda doğrudan güneş ışığından koruyarak +5 °C ile +35 °C arasında depolandığında 24 ay kullanıma uygundur.
Teknik Bilgi
Kimyasal Yapı: Melamin sülfonat polimeri esaslı sıvı
Yoğunluk: 1.15-1.19 kg/l 20 °C de
PH Değeri: 7-11
Donma Noktası: – 10
Toplam klorür İyon İçeriği: En fazla %0,1 klorür içermez
Aşırı Dozlama Etkisi: Yanlışlıkla belirtilenden yüksek dozda kullanırsa priz süreleri uzayabilir.Bu durumda erken kurumayı önlemek için beton sertleşene kadar nemli tutulmalıdır.

Karışımı suya ilave ederek veya yeni hazırlanmış düşük çökmeli taze betona eklendiğinde doğrudan karıştırarak kullanır.Doğrudan taze betona eklendiğinde homojenliği sağlamak için karışım süresi hızlı devirde 3 dakika daha artırılır.Betonda ayrışmaya sebep olmaması için taze betona ilave edilecek katkı miktarı uygun dozajda olmalıdır.

tr_TRTurkish