Menderes/İzmir

ITOB OSB 10005 Sokak No :8, 35470

Mail

info@protekkimya.com.tr

EM 300 EPOKSİ MORTAR TDS

EM 300 EPOKSİ MORTAR ,iki bileşenli ,solventsiz , çekme ve büzülme (rötre)  yapmayan, macun kıvamında epoksi tamir , ankraj, kaplama montaj ve yapıştırma harcıdır.

  Pdf döküman indir

Özellikleri

 

Mala kıvamında olduğundan sarkma yapmaz.

Beton,metal,tahta,taş gibi yapılara güçlü yapışma Rötre yapmaz.

Çökme tortulaşma yapmaz.

Kuru veya hafif nemli ortamlarda uygulanabilir.

Madeni yağlar,petrol,asit’e karşı geçirimsizlik sağlar. 

Deniz suyu,mazot,benzin,temizlik malzemelerine karşı direnci yüksektir.

Titreşime dayanıklıdır,su ve gaz geçirimsizdir.                                                                                                                   Aşınma direnci yüksektir,astar gerektirmez.

Donatlı ve  Ankraj işlerinde rahatça kullanılabilir.

24 saat içinde yaya,7 gün içinde ağır trafiğe açılabilir.                                       

 

Her türlü çelik ve beton elemanlarının montajında ve yapıştırılmasında.Enjeksiyon dübellerinin sabitlenmesinde.Çatlak dolgusunda.Eski beton  ile yeni betonun yapıştırılmasında kullanılır.

Yüzey Hazırlığı,

 

Yüzey hazırlanması; Uygulama yapılacak yüzey temizlenmeli ve yağ,pas,Boya gibi yabancı maddelerden arındırılmalıdır.Beton yüzey durumuna  Göre gerekirse yüzey pürüzlendirilmeli serbest parçacıklardan ve tozdanArındırılmalıdır.Betondaki donatı paslı ise temizlemeli. Uygulanacak  Beton minimum 28 günlük olmalı ve beton yüzeyi kuru veya hafif  Nemli olmalıdır.Çelik yüzeyler parlak metal çıkana kadar, kum ile püskürtülmeli  veya fırça ile temizlenmelidir.

Malzemenin karıştırılması    

 

B bileşeni A bileşeninin içine eklenerek 3-4 dk düşük hızlı bir karıştırıcı ile, Karıştırılır. Bekleme  ömrü göz önünde bulundurularak gerektiği kadar,Malzeme karıştırılmalıdır.Yüksek sıcaklıklarda malzemenin bekleme ömrü Azalır.

 

Uygulama

 

EM 300  ,karıştırma işleminden hemen sonra spatül veya mala ileYüzeye uygulanır.Uygulama kalınlığı her katta 2-3 mm arasında olmalıdır. İlave kat uygulamalar bir önceki tabaka sertleştikten sonra yapılmalıdır. (18-24 saat ) metal yüzey uygulamaları karışımdan hemen sonra, Yapılamıyor ise astar kullanılmalıdır.Yapıştırma işlemlerinde ,ürün iki malzeme arasında kullanılıyor ise her iki,Yüzeyede sürülmelidir.İstenilen kalınlık uygulandıktan sonra yapıştırılacak, Parçaların,polimerizasyon tamamlanana kadar ,birbiri üstüne üstünde, Basılı tutulmamaları gerekir.

 

 Ankraj uygulmasında : Projedeki gerekli çap ve delikler açılıp fırça ve, Basınçlı hava ile temizlendikten sonra malzeme uygun bir harç tabancası,İle içine yaklaşık yarı yarıya dolacak şekilde uygulayınız.Sonra ankraj, Civatasını veya çelik çubuğu deliğin içine döndürerek yerleştirip malzeme, Delikten taşana kadar basınız.Ürün epoksi enjeksiyon uygulamasında,Kullanılıyor ise enjeksiyondan önce çatlaklar temizlenir ve EM 300 ,Çatlaklara mala ile sürülerek kapatılır.

 

Tüketim

 

 1.70 kg / m2 / mm

 

Uygulama Araçlari:

 

Rulo, fırça ve airless sprey.Uygulama araçları kullanımdan sonra su ile hemen temizlenmelidir.

 

Ambalaj :

 

5 kg set

A bileşeni : 3,75 kg

B bileşeni : 1,25 kg

 

TEKNİK VERİLER

Özgül ağırlık 1.70 kg/lt (A+B)

Renk Gri

Tava ömrü 45-60 dakika (20°C)

İlk sertleşme 12-18 saat (20°C)

Tam kürlenme 7 gün (20°C)

Uygulama ısısı +5°C / +30°C

Servis ısısı -15°C / +90°C

Çeliğe yapışma 3,5 N/mm2 (28gün, 20°C)

Betona yapışma 4 N/mm2 (28gün, 20°C)

Basınç mukavemeti 75 N/mm2 (7gün, 20°C)

Eğilme mukavemeti 25 N/mm2 (7gün, 20°C)

Çekme mukavemeti 18 N/mm2 (7gün, 20°C)

Sıyırma mukavemeti 4.700 kgf (16), 12.000 kgf (20)

Depolama Ve Raf Ömrü:

 

Orijinal paketinde, +5°C / +30°C’de havalandırılmış, kuru vekorumalı ortamlarda, güneş, yağmur ve dondan korunarakdepolandığında raf ömrü üretim tarihinden itibaren 1 yıldır.

tr_TRTurkish