Menderes/İzmir

ITOB OSB 10024 sokak No : 5

Telefon

0232 239 29 74-75
Fax: 0232 239 29 54

Mail

info@protekkimya.com.tr

A 420 CARBON KY 2 K

İki bileşenli, solventsiz reçine esaslı, tixotropik yapıda, özel olarak geliştirilmiş karbon kumaş yapıştırıcısıdır. Elyafı doyurma kabiliyeti ve aderansı yüksektir. Dik yüzeylerde akma yapmadan çalışılabilir.

  Pdf döküman indir

 • Karbon elyaf güçlendirme kumaşlarının yapıştırılmasında
 • Her türlü beton, taş, mermer gibi malzemelerin tamirinde ve yapıştırılmasında

Yüzey Hazırlıkları

Uygulama yüzeyi her türlü toz, kir, zayıf ve oynak parçacıklardan, çimento şerbeti kalıntılarından, yağ ve gresten arındırılmış ve kuru olmalıdır. Beton alt zemin, sağlam ve yeterli basınç dayanımına sahip ( en az 25N/mm²) çekme dayanımı ( en az 1,5N/mm²) dayanımına sahip olmalıdır. Bozu ve dayanımsız parçalar  EM 300 MORTAR ile tamir edilerek onarılmalı, düzgün bir zemin oluşturulmalıdır.

Karışımın Hazırlanması

 

Ürün iki bileşenli olup karışımın kap ömrü dikkate alınarak tüketilecek miktar kadar karışım yapılması önerilir. Fazla yapılan karışımlar potlife süresi bittikten sonra kullanılamaz hale gelecektir. B bileşeni A bileşenine eklendikten sonra düşük hızlı, elektrikli bir karıştırıcı ile homejen bir renk elde edene kadar 2-3 dakika karıştırılmalıdır.

 

Uygulama

 

Karıştırma ve uygulama işlemini yaparken, cildinizi ve gözlerinizi etkilenmekten korumak için lastik eldiven ve iş gözlüğü kullanınız. Ürün içerisine herhangi bir yabancı madde ve su ilave etmeyiniz. Aşırı sıcak havalarda ürün karıştığı zaman hemen sertleşeceği için tüketilecek kadar karışım yapılmalıdır. Sıcaklık +5ºc’nin altında ise uygulanmamalıdır. Karbon elyaf ihtiyaca göre kesilip hazır hale getirilir. Spatula veya rulo ile  A 420 CARBOK KY 2K epoksi reçine beton yüzeye sürülür. Yüzeye uygulanmış a 420 CARBOK KY 2K üzerine karbon elyaf, elle hava boşluğu kalmayacak şekilde yapıştırılır. Bu işlemi yaparken tırtıklı bir rulo ile alttaki epoksi reçinenin karbon elyafın üzerinden dışarı çıkması sağlanır. Tüm yüzeye aynı işlem homojen bir şekilde epoksi reçine üst yüzeye çıkacak şekilde yapılır. Epoksi reçine yetersiz gelirse  A 420 CARBOK KY 2K epoksi reçine üst yüzeye tekrar çekilerek karbon elyaf kumaşın reçineye doyurulması sağlanır. Güçlendirme işlemi bitmiş uygulamanın üzerine sıva yapmak istenirse, sonlanan yüzeye silis kumu serpilir ve yüzey sıva uygulamasına uygun hale getirilir.

 

 

SARFİYAT

300gr/m² için 1-1,5 kg\m² dir.

 

 

AMBALAJ VE DEPOLAMA

 

8 Kg  + 2 Kg Metal Kovalarda

Açılmamış orijinal kovalarında, 5ºC ile 25ºC arası sıcaklıktaki kuru ortamlarda minumum 12 ay saklanabilir.

 

          

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

 

Uygulama esnasında yanıcı, parlayıcı ve alev alabilecek ürünler uzak tutulmalı, sigara içilmemeli, uygulama yapılacak alanın sürekli havalandırılmasına dikkat edilmeli. Uygulama  esnasında gözlük, eldiven gibi koruyucu ekipmanlar kullanılmalı.

 

ÖZELLİKLER

DEĞERLER

Renk

Gri

Yoğunluk

1,25±0,05 c/cm³

Uygulanacak Zemin Sıvaklığı

(+5 ºC)-(+35 ºC)

Karışım Oranı

4:1

Kap Ömrü

30 DK

Katı Madde

%100

Betona Yapışma

>3 N/mm²

Çeliğe Yapışma

>3,5 N/mm²

Basınç Dayanımı

80  N/mm²

Eğilme Dayanımı

40 N/mm²

Çekme Dayanımı

30 Mpa

Tam Mukavemetre Ulaşma

7 Gün

 • Uygulaması çok kolay bir malzemedir.
 • Su ve gaz geçirimsizdir
 • Elle doyurma işlemi içindir
 • Dikey ve baş üstü yüzeylerde kullanılır.
 • Kimyasallara ve aşınmaya karşı dayanıklıdır.
 • Betona mükemmel aderans eder.
 • Mekanik özellikleri yüksektir.
 • Astar gerektirmez.
 • Solvent içermez

 

tr_TRTurkish