Menderes/İzmir

Şube: ITOB OSB 10024 sokak No : 5
Merkez: ITOB OSB 10005 Sokak No :8

Telefon

0232 239 29 74-75
Fax: 0232 239 29 54

Mail

info@protekkimya.com.tr

PROTECT-A 014 TAMİR HARCI

Çimento Esaslı, Polimer Takviyeli İnce Agregalı Tamir ve Düzeltme Harcı

Çimento esaslı tek bileşenli, polimer takviyeli, beton yüzeylerde düzgün bitirme sağlayan ince tamir ve yüzey düzeltme harcı.

  Pdf döküman indir

 • Yüksek yapışma gücüne sahiptir.
 • Yatay ve düşey uygulamalarda,
 • Kolay hazırlanıp uygulanır.   
 • Donma-çözülme döngüsüne üst düzey dayanım sağlar. 
 • İç ve dış mekânlarda,
 • Yatay ve düşey uygulamalarda,
 • Restorasyonlarda,
 • Beton ve prefabrik beton elemanlarının tamirinde,
 • Duvar ve tavan sıvalarının düzeltilmesi ve tamirinde,
 • Boya, seramik kaplama ve izolasyon öncesinde düzgün ve sağlam bir yüzey elde edilmesi için kullanılır.
 • Yaklaşık 5 mm’ye kadar statik (durağan) çatlaklar için uygundur. 

UYGULAMA TALİMATI:

Yüzeyler temiz, düzgün, sağlam gevşek parçalar, her türlü toz, yağ, kir, pas, kalıp yağı, gibi benzeri yapışmayı engelleyici maddelerden ve atıklardan arındırılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey nemli olmalıdır, kuru yüzeyler uygulamadan önce nemlendirilmelidir.

5-6  lt su üzerine 25 kg 014 İNCE TAMİR HARCI yavaşça boşaltarak topak kalmayıncaya kadar düşük devirli mixer yardımıyla karıştırılır. Harç olgunlaşması için 5-10 dakika dinlendirilir. Uygulamaya başlamadan tekrar karıştırılır. 014 İNCE TAMİR HARCI çelik mala ile basınç uygulayarak uygulanmalıdır. Birden fazla  kat uygulanacak ise katlar arası en az 4-6 sa beklenmelidir. Yaz aylarında bu süre kısaltılabilir. İkinci kata geçilecek ise yüzey mutlaka sünger ile nemlendirilmelidir. Hazırlanan harç 1-2 sa.  içerisinde tüketilmeli

UYGULAMA KOŞULLARI:

Ortam sıcaklığı +5°C ile +30°C arasında olmalıdır. Çok nemli ve/veya çok sıcak havalarda uygulama yapmaktan kaçınılmalıdır. Donmuş, erimekte olan veya 24 saat içerisinde yağmur veya don tehlikesi olan yüzeylerde uygulanmamalıdır.

TÜKETİM MİKTARI:

~1,6  kg/m2 (1 mm kalınlık için)

Not: Verilen sarfiyat değerleri yaklaşık değerler olup, uygulama yüzeyin alanı ve uygulama kalınlığına göre değişiklik gösterebilir.

 

AMBALAJ:

25 kg’lık kraft torba

 

DEPOLAMA ve RAF ÖMRÜ:

Kuru ve serin ortamda (+80C üzerindeki sıcaklıklarda), orijinal ambalajında açılmamış olarak depolayınız. Güneşte bırakmayınız ve dondan koruyunuz. 12 ay raf ömrü vardır.

 

GÜVENLİK UYARILARI:

 

Uygulama sırasında katı veya sıvı madde tüketmeyiniz ve sigara içmeyiniz. Koruyucu eldiven, gözlük ve elbise kullanınız. Göz ve deri temasından kaçınınız.  Deri teması halinde bol su ve sabun ile yıkayınız. Göz teması halinde bol su ile yıkayınız ve hemen bir doktora başvurunuz. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. Yutmayınız, boş ambalajları gıda maddesi ve içme suyu depolamak amacı ile kullanmayınız.

tr_TRTurkish